נעים להכיר

אמירה כהן.jpg

נעים מאוד! שמי אמירה, אמירה כהן. אני מעבירה הדרכות ליצירה בעיסת נייר במסגרת חוגים שנתיים וסדנאות קצרות יותר.

 

מהרגע שילדתי את ילדי הראשון הרגשתי צורך עז לבטא את עצמי. יצירה התגלתה ככלי עוצמתי. התנסיתי בסדנאות מסוגים שונים (עיסת נייר, פסיפס, הלחמה עם זכוכית, ציור על עץ, הכנת בובות ספוג ועוד) שאיפשרו לי להכיר מקרוב חומרים שונים. במהלך אותן שנים עבדתי כמורה לאנגלית בארץ ובהמשך אף בחו"ל.

 

במהלך שהותנו בניגריה ומתוקף היותי מורה לאנגלית בבית הספר בו לימדתי נתבקשתי להעביר חוג שבועי בבית הספר. מן הסתם העברתי חוג יצירה בשילוב קשת רחבה של חומרים שעם הזמן התמקד ביצירה בעיסת נייר. החוג התקבל בהתלהבות מצד הילדים, ההורים ואף העוזרות שהגיעו לעבוד איתי. מתוך ההתנסות גיליתי שאני הכי אוהבת את היצירה בעיסת הנייר ושיש אין סוף אפשרויות בתחום יצירה מסוג זה.

 

כך עברו להן השנים ועם חזרתי לארץ עם בעלי ושלושת ילדיי אני משמרת את החוויה ומציעה אותה לתלמידיי. יצאתי להשתלם ולפתח את תחום היצירה והפיסול בעיסת נייר בסטודיו של ענת אורפז ולהפיץ הלאה את הידע הנפלא למי שמתחבר ליצירה בעיסת נייר. כשזה מגיע לעיסת נייר, השמיים הם הגבול!

במהלך השנים שמתי לב, מתוך ליווי של מאות תלמידים, כי יש משהו משותף בחווית היצירה. סיקרן אותי להבין מה אני מעבירה את התלמידים ומה גורם להם לרצות ולחזור ליצור. עיסת הנייר היא ממש לא רק יצירה בעיסת נייר אלא מפגש של התלמיד עם עצמו. תוך כדי יצירה התלמידים מביאים את תשומת ליבם לכמה סבלנות יש להם, אני מלמדת אותם איך להביא יותר רוגע לתהליך והם עוברים שינוי לטובה ומיישמים את הכלים שרכשו גם בהתמודדות עם מצבים אחרים בחיים. אפשר לומר שהיצירה היא דרך לשכלל את ההתמודדות עם החיים בכלל. על הדרך נוצרות גם יצירות.

הסקרנות להבין מה אני עושה שגורם לתלמידיי לכזה רוגע הביא אותי לצאת אל העולם ולחקור. מפה לשם למדתי מיינדפולנס ואת תורת הזן (זרם בפילוסופיה הבודהיסטית) ואני מיישמת יחד עם תלמידיי כלים רבי עוצמה למציאת שלווה ורוגע בחיים. אני פה בשביל להעביר הלאה את ידע החיים המופלא הזה הלאה לתלמידיי היקרים.

מאז שפתחתי את הסטודיו שלי אני מתמקדת בהדרכות לילדים (גילאי 6-12) וכן להורים וילדים/מתבגרים שאוהבים יצירה ורוצים ליצור יחד. ההדרכות מועברות בסטודיו שלי, הממוקם ברעות, וכן ניתן להנות מהדרכות דיגיטליות.

 

שלכם באהבה וביצירה,

 

אמירה כהן

Pink Flowers Illustration